SC APC-Single-Mode-Stik FTTH Af Kolde Stik Af Fiberoptiske Hurtigt Stik 58mm
kr769.25 kr507.71
Status: På lager

Antal *
Læg i kurv
btn-share

engros SC APC Hurtigt Stik-Single-Mode-Stik FTTH Af Kolde Stik Af Fiberoptiske Hurtigt Stik 58mm

Beskrivelse

Hurtig Montage-Stik (også kaldet "No-polsk-Stik" , "Pre-polsk-Stik" eller " Hurtigt-Stik ") er en nem at installere enheden.Ingen værktøj eller en jig er påkrævet.Det er universelt for 250um /900um / 2.0 mm / - 3,0 mm / Fladskærms-Kabel.

det blev designet for hurtig ophør med pre-poleret-stik.Brug af V-groove teknologi, det kræver ikke epoxy.Med gennemsigtige organ, der forbinder resultatet kan ses af Fiber Checker med det samme.Dette er en ideel løsning, enten for uden anlæg eller i en bygning.Optiske Fibre Hurtige Stik 1.Enkel struktur 2.Spar tid 3.Indsætningstab.Funktion 1. Baseret på plug-ikke-forudindstillede rør teknologi 2. Præcision keramiske komponenter med co-axial selvcentrerende, Fremragende og holdbar optiske egenskaber 3. Optisk fiber, der passer aksialt i elastisk måde, og man undgår helt alle falske connect 4. Triple fastspænding gennem de nøgne fiber, tight buffer og kabel, osv., kan bruges som patchcord 5. High on-line trækstyrke af Optiske Hurtigt Stik efter afslutning, altid holde tilslutning i henhold til de gældende fra kabler og tegning. 6. Integreret beskyttelse af beklædning til at modstå barske bruger miljø. 7. Direkte forbindes med ONU uden optisk stik, som reducerer FTTH omkostninger. 8. Høj succesrate og lethed i installationen med en gennemsnitlig splejsning tid 100 sek 9. Lavere krav for vane at arbejde og arbejdsmiljø opfordre til, at bygherre. 10. Synlig Installation kvalitet, uafhængig af enhver fjerneste ende-lyskilde og specielle enhed, der opfylder kabler byggeri i nogen sektioneret måde.

Specifikation

ITEM

Tekniske Parametre

Gælder for

3.1 x 2,0 mm Drop kabel

Optisk fiber diameter

125µm ( 657A & 657B )

Tight buffer diameter

250µm

Fiber tilstand

Single mode

Drift tid

Om 100s(ingen fiber klip)

Indsætte tab

≤ 0.3 dB(1310nm & 1550nm)

Return loss

≥40dB

Fastgørelse styrke af nøgne fiber

>5 N

Fastgørelse styrke af nøgne fiber holder

>10 N

Trækstyrke

>50 N

Ved hjælp af temperatur

-40~+80°C

On-line trækstyrke (20 N)

IL ≤ 0.2 dB RL ≤ 5dB

Mekaniske holdbarhed (500 gange)

IL ≤ 0.2 dB RL ≤ 5dB Drop-off test (drop-off højde 4m, når per retning, totalt 3 gange)

IL ≤ 0.2 dB RL ≤ 5dB

  • Oprindelse: KN(Oprindelse)
  • Størrelse: 33x32x34
  • Certificering: INGEN
  • Fiber Type: Single Mode
  • Model-Nummer: HTB-3100 Optisk Fiber Media Converter
  • Mærke: AUA
  • Item Længde: 1m
  • Kompatibel: TP-link
  • Stik Type: SC/UPC

Tags: fiberoptiske ftth, værktøjer fiber optik, ftth, cleaver fiber optic, skifte fibra industrielle, konverter oprico netlink, 100 hurtige conector apc, fitel s178a, apc-stik, ftth værktøj.

Weter Pro
2020-12-20
5/5
All OK
Voynov1994
2021-02-04
5/5
otima
Kareezs109
2020-12-03
5/5
Arrived as described nothing to complain
Skriv en anmeldelse